Deprem Ve Yangın Tatbikatı Yapıldı

Solhan ilçesinde hastane personelleri tarafından gerçekleştirilen deprem ve yangın tatbikatı gerçeği aratmadı. AFAD, itfaiye, Ambulans ile polis ekipleri de katılarak destek verdiği tatbikat gerçeği aratmadı.
Deprem Ve Yangın Tatbikatı Yapıldı
Deprem Ve Yangın Tatbikatı Yapıldı
Solhan Devlet Hastanesi’nde Hastane Afet Planı kapsamında tatbikat yapıldı. Tatbikata, AFAD, itfaiye, Ambulans ile polis ekipleri de katılarak destek verdi. Tatbikat öncesinde AFAD personelleri tarafından hastane personeline deprem ve yangın eğitimleri verildi. Eğitim sonrasında anonslarla hastanede bulunanlar uyarılırken, siren sesiyle hastane personeli tahliye edildi. Olası bir yangın anında yapılması gerekenler anlatılarak senaryo gereği çıkan yangın ise itfaiye ekipleri ve hastane personelinin koordineli çalışması sonucu söndürüldü. Mavi kod verilerek halat yardımıyla tahliye edilen temsili yaralı, sağlık ekiplerine teslim edildi. Polisin güvenlik tedbiri aldığı tatbikat gerçeğini aratmadı.

Gerçeğe Yakın Olması İçin Elimizden Geleni Yaptık

Tatbikat sonrasında açıklamalarda bulunan Hastane Sivil Savunma Amiri Serhat Bilmez şu ifadeleri kullandı: “Her yıl yaptığımız yıllık tatbikatımızın bugün birini daha gerçekleştirmiş olduk. 2022 saha tatbikatı; deprem ve hastanede yangın tatbikatını gerçekleştirdik. Sağ olsun il afet, Solhan 112, itfaiye ekibimiz, emniyet birimindeki arkadaşların katılımıyla güzel bir tatbikat gerçekleştirdik. Gerçeğe yakın olması için elimizden geleni yaptık.
kaynak: solhanın sesi
Magazin Analiz Solhan Haber Estetik Uzmanı

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski