Buz gibi hava ve kar geliyor!

Ökten: 'Doğu Anadolu kar örtüsü almaya başlıyor. En yüksek kar Van'da olacak. Şimdilik ortalama 5 cm civarı. Erzurum, Kars, Ardahan ve Bingöl'ün Karlıova ilçesi beyaza bürünecek...'
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahminlerini paylaştı, uzman isim Kerem Ökten ise uyardı. Perşembe günü ılık bir sabaha uyanacağımızı belirten Ökten öğle saatlerine dikkat çekti. Ökten'in 'kar' açıklaması da şaşırttı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre bugün ülke genelinde parçalı bulutlu bir hava olacak bazı şehirlerde de sağanak yağış görülecek. Doğu Akdeniz, (Bayburt hariç) Karadeniz bölgesi, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Sakarya, Bilecik, Antalya, Çankırı ve Kayseri çevreleri ile Muğla'nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Uzman isim Kerem Ökten, cuma günü hava sıcaklıklarının çakılacağını belirtti ve şu açıklamalarda bulundu:

-İstanbul'da Perşembe sabahı hava yumuşak diye ince kıyafetle işe gidilmemeli. Öğleden sonra hava soğuyacak ve rüzgâr etkisini artıracak. Mutlaka sıkı giyinilmeli...

-Cuma gecesi sabaha karşı Türkiye masmavi. Hava buz gibi değil, tam manasıyla buz olacak. Buzlanma bekleniyor.

-Arabalar kayabilir. Tuzlama yapılmalı. Özellikle köprü ve Viyadüklerde. O gün okulların kapalı olması bir şans...

-Her La Nina Kışından önce uzun süren durgun ve puslu havalar oluşur. Tepemize bir yüksek basınç oturur. Yine böyle bir dönem yolda gibi görünüyor.
kaynak: bingöl online
Magazin Analiz Solhan Haber Estetik Uzmanı

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski