Seçim itirazları devam ediyor

14 Mayıs seçimlerinin rutin itiraz süreçleri devam ediyor

14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin sandık kurullarının kararları ve tutanaklarına karşı rutin itiraz süreçleri devam ediyor.
Seçim İtirazları Devam Ediyor
Seçim İtirazları
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Seçim Takvimine göre, sandık kurullarının kararları ve tutanaklarına karşı sırasıyla, ilçe seçim, il seçim ve en son da YSK'ya itiraz hakkı bulunuyor. Tutanaklara karşı seçimin ertesi günü itirazlar yapıldı ve ilçe seçim kurulları bu konulardaki kararlarını verdi. İlçe seçim kurulu kararları ile birleştirme tutanaklarına karşı il seçim kuruluna bugün saat 17.00'ye kadar itiraz edildi. Bu itirazlara karşı il seçim kurullarınca en geç saat 23.59'a kadar karar verilecek.

İl seçim kurulu kararlarına ve il birleştirme tutanaklarına karşı YSK'ye 17 Mayıs saat 17.00'ye kadar itirazda bulunulabilecek. YSK, il seçim kurulu kararlarına ve il birleştirme tutanaklarına karşı yapılan itirazları karara bağlayacak. Tüm itiraz süreçlerinin ardından YSK, kesin seçim sonuçlarını ilan edecek.

CHP'nin YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu da, "Seçim sonuçlarına yapılan itirazların hepsini takip ediyoruz ama sosyal medya üzerinden değil. Binlerce mahallinde itiraz yapıldı. Seçmenlerin bu itirazları görmeleri mümkün değil." açıklaması yaptı.
kaynak:aa

Magazin Analiz Solhan Haber Estetik Uzmanı

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski